Fotowoltaika to co do zasady instalacja, która ma służyć przez kilkadziesiąt lat. Bo prawda jest taka, że dopiero po upływie kilku lat od inwestycji koszty się zwracają, a otrzymywana dzięki panelom fotowoltaicznym energia elektryczna staje się w pełni darmowa. Oczywiste jest zatem, że wszystko powinno być dobrze przemyślane, żeby niczego nie żałować, lecz być w pełni zadowolonym z innowacyjnego sposobu na pozyskiwanie prądu. Kluczowa w tym wszystkim będzie moc instalacji oraz solidna konstrukcja. 

Moc instalacji dopasowana do indywidualnych potrzeb 

Zastanawiasz się, jaką moc powinna mieć Twoja instalacja fotowoltaiczna, żeby w pełni zaspokajała zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną? Otóż w celu oszacowania zużycia najlepiej jest dobrze przeanalizować rachunki za prąd w ujęciu rocznym. Dobrze jest cofnąć się nawet trzy – pięć lat wstecz i porównać, jak wyglądało zużycie w poszczególnym roku. Na tej podstawie można zobaczyć, czy mniej więcej zużycie jest takie samo, czy na przykład widać tendencję wzrostową. Trzeba przy tym pamiętać, że zawsze należy dodać niewielką nadwyżkę, planując moc instalacji. Uważa się bowiem, że wydajna, prawidłowo zaprojektowana instalacja to taka, która zaspokaja potrzeby gospodarstwa, a tylko mała nadwyżka oddawana jest do zakładu energetycznego. Przyjmuje się, że fotowoltaika o mocy 1kW w ciągu roku wytwarza średnio 1000 kWh energii elektrycznej. A zatem jeśli z rachunków wynika, że rocznie zużywamy niecałe 4000 kWh, to instalacja PV posiadająca moc 4 kW powinna być wystarczająca. 

Wytrzymała konstrukcja 

Kolejnym niezwykle istotnym punktem inwestycji jest solidna konstrukcja. Firma Reca Solar posiada w swojej ofercie solidne, wytrzymałe konstrukcje, które dodatkowo są odporne na czynniki zewnętrzne. Konstrukcja pod bifacial pokryta jest powłoką Magnelis z dodatkiem magnezu, co zapewnia skuteczną ochronę przed korozją. Z uwagi na to, że dwustronne panele fotowoltaiczne powinny być montowane na powierzchniach odbijających światło, to też najczęściej montuje się je na konstrukcjach naziemnych… Jesteś zainteresowany ofertą firmy Reca Solar? Zatem skontaktuj się z nam, aby dowiedzieć się o szczegółach. 

Rekomendowane artykuły